Close

31 października 2018

Wypadek między Nielęgowem i Gryżyną [ZDJĘCIA]

W środę, 31 października, pomiędzy Gryżyną i Nielęgowem miał miejsce groźny wypadek. Na razie nie znane są przyczyny zdarzenia. Poszkodowaną kobietę śmigłowcem przetransportowano do szpitala.

Do wypadku doszło około godziny 10.00. Na razie nie znane są jego przyczyny, ponieważ nie było świadków zdarzenia. Samochód audi s3 na skarpie kanału przy drodze łączącej Nielęgowo i Gryżynę zauważył przejeżdżający tamtędy mężczyzna. Zatrzymał się, by sprawdzić, czy przypadkiem nie trzeba pomóc. Gdy podszedł bliżej, okazało się, że w aucie znajduje się kobieta. Po chwili na miejscu zjawili się strażacy z PSP w Kościanie, OSP Gryżyna i Racot, a także karetka pogotowia. Ratownicy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanej i wydostali ją z pojazdu. Zabezpieczyli też samochód, by nie zsunął się do kanału. Podjęto decyzję o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał 47-latkę do szpitala. Na czas pracy techników policyjnych droga była zablokowana.

Wstępnie założono, że kobieta jadąca od strony Nielęgowa, z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu, straciła panowanie nad pojazdem, który wpadł do kanału, po czym wylądował na skarpie po przeciwnej stronie. Policja bada jednak dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia.