Close

31 października 2018

Marsz Wszystkich Świętych [ZDJĘCIA]

Tradycyjnie w ostatni dzień października w Kościanie zorganizowano Marsz Wszystkich Świętych. W imprezie udział wzięło niemal 100 osób.

Marsz Wszystkich Świętych zorganizowały wspólnie parafie Ducha Świętego i Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Ulicami Kościana, ze śpiewem na ustach, przeszło niemal 100 osób, głównie dzieci. W wielu przypadkach najmłodsi przebrani byli za świętych, osoby związane z Kościołem, czy za aniołki. – Wspominamy w tych dniach naszych świętych, ale też tych, którzy żyli po cichu, obok nas, których nikt na ołtarze nie wyniósł, ale my wierzymy, że są w niebie i cieszą się radością bycia z Panem Bogiem – wyjaśnia Iwona Pieprzyk, katechetka i współorganizator marszu.

Marsz Wszystkich Świętych rozpoczął się w kościele Ducha Świętego, skąd skierował się pod pomnik św. Jana Pawła II. Tam odmówiono “dziesiątkę” różańca, po czym skierowano się na Rynek. Pod ratuszem uczestnicy odśpiewali kilka piosenek, zatańczyli i zrobili sobie grupowe zdjęcie. Następnie marsz dotarł do kościańskiej fary. Zwieńczeniem imprezy był Bal Wszystkich Świętych. Podczas niego dzieci mogły zaprezentować swoje stroje, opowiedzieć za kogo się przebrały, ale też wziąć udział w zabawie tanecznej.