Close

30 października 2018

Strzelec Darnowo znów liderem!

Strzelec Darnowo powrócił na pozycję lidera Ligi Wiejskiej gminy Kościan. Końcówka rundy jesiennej zapowiada się bardzo ciekawie.

Siódma kolejka ligi wiejskiej przyniosła kolejne ciekawe rozwiązania, które powodują, że walka o pierwsze miejsce na zakończenie rundy jesiennej staje się niezmiernie ciekawa. Strzelec Darnowo podejmował u siebie Huragan Srocko i mecz ten miał zdecydować o tym, która drużyna będzie po tej kolejce liderem tabeli. Zawodnicy z Darnowa znów pokazali swoją siłę, bo pokonali rywala aż 5:0. Jako, że drużyna WKS Gryżyna tym razem pauzowała, to właśnie ubiegłoroczny zwycięzca całej ligi awansował na pierwsze miejsce. Srocko pozostaje na trzeciej pozycji, ale sytuacja jednak nie jest jeszcze klarowna, bo druga w tabeli Gryżyna traci jedynie jeden punkt, a aktualny lider jeszcze w tej rundzie nie pauzował. Dwa ostatnie mecze rundy jesienniej przyniosą więc sporo emocji.

W tej kolejce swoje pierwsze punkty wywalczyli też zawodnicy z WKS Piechanin, którzy pokonali MAT Katarzynin 1:0. Z kolei Rywal II Kurza Góra zwyciężył z Danko Choryń. Remisem 2:2 zakończył się za to mecz pomiędzy Olimpią Lubosz, a Amicus Mórką. Za tydzień zmierzą się dwie czołowe drużyny tabeli, Strzelec Darnowo i WKS Gryżyna. Mecz ten zadecyduje, kto będzie liderem przed ostatnim spotkaniem rundy jesiennej. Z kolei Huragan Srocko podejmie u siebie drużynę z Katarzynina, wygrana da mu więc niezłą pozycję do walki o fotel lidera. WKS Piechanin podejmować będzie Danko Choryń, a Rywal II Kurza Góra zmierzy się z Olimpią Lubosz. Pauzować będzie Amicus Mórka.

Wyniki:

Strzelec Darnowo – Huragan Srocko 5:0
MAT Katarzynin – WKS Piechanin 0:1
Danko Choryń – Rywal II Kurza Góra 0:3
Olimpia Lubosz – Amicus Mórka 2:2
Pauza: WKS Gryżyna

Tabela:

  1. Strzelec Darnowo – 15 pkt
  2. WKS Gryżyna – 14 pkt
  3. Huragan Srocko – 12 pkt
  4. Amicus Mórka – 11 pkt
  5. Rywal II Kurza Góra – 10 pkt
  6. Danko Choryń – 8 pkt
  7. Olimpia Lubosz – 4 pkt
  8. MAT Katarzynin – 3 pkt
  9. WKS Piechanin – 3 pkt