Close

29 października 2018

Potrącenie na pasach na Gostyńskiej

W niedzielę, 28 października, na przejściu dla pieszych na ul. Gostyńskiej doszło do potrącenia pieszego. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 18.00 na pasach przy drodze prowadzącej do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego. Według ustaleń policji 48-letni mieszkaniec Kościana przechodził przez przejście dla pieszych, kiedy to uderzył w niego 47-letni kierowca prowadzący fiata doblo. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala, gdzie okazało się, że ma złamaną nogę i uraz ręki. Zdarzenie zakwalifikowano więc jako wypadek.

Warto zaznaczyć, że przejście to nie należy do najbezpieczniejszych, a kilka lat temu doszło tam do śmiertelnego potrącenia mężczyzny. Okoliczni mieszkańcy wielokrotnie apelowali, by stworzyć tam próg zwalniający, wyniesione przejście dla pieszych lub chociażby doświetlić to miejsce. Sprawa poruszana była też podczas kilku sesji Rady Miejskiej Kościana, jednak na razie nie przyniosło to skutku, bo jest to droga wojewódzka.