Close

19 października 2018

W niedzielę “Otwarta strażnica”. Strażacy znów zapraszają!

Po kilku miesiącach przerwy wraca “Otwarta strażnica”. Strażacy znów zapraszają do siebie osoby, które chcą poznać ich pracę “od środka”.

Akcja “Otwarta strażnica” ma na celu przybliżenie mieszkańcom zagadnień związanych z ratownictwem, prewencją społeczną, a także codzienną służbą strażaków. W niedzielę, 21 października, w godz. od 10.00 – 14.00 strażacy będą oczekiwać na gości, których interesuje tematyka ratownictwa.

Tematem przewodnim „Otwartej strażnicy” będą zagrożenia związane z okresem grzewczym. – Powiemy o zasadach zachowania się na wypadek powstania pożaru w domu lub mieszkaniu. Zwrócimy uwagę jak dbać o przewody kominowe i wentylacyjne. Pokażemy, jak nasze domy możemy ustrzec przed pożarem – zachęca Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

Działania te wpisują się w ogólnopolską kampanię edukacyjno-informacyjną PSP pod nazwą „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”. Kampania ma przybliżyć temat zagrożeń związanych z powstaniem pożarów, a także zatruciem tlenkiem węgla.