Będzie dofinansowanie na odnawialne źródła energii!!!

Będzie dofinansowanie na odnawialne źródła energii!!!

Jednak udało się pozyskać dofinansowanie na instalację odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach dla mieszkańców. Oznacza to, że osoby, które złożyły wniosek będą mogły zainstalować u siebie ogniwa fotowoltaiczne lub panele słoneczne za 15% wartości.

W sumie dofinansowanie dla Kościana i gminy Kościan wyniesie około 10 milionów złotych. Z programu skorzysta ponad 670 beneficjentów, bo tylu właścicieli nieruchomości zgłosiło chęć udziału w nim. Czasu było wtedy naprawdę niewiele, bo informacja o konkursie ukazała się w lipcu 2017 roku, a już we wrześniu trzeba było złożyć gotowy projekt. Niestety jak się okazało w kwietniu tego roku, ani miasto ani gmina nie załapały się na dofinansowanie.

We wtorek, pół roku po rozstrzygnięciu konkursu, nadeszła informacja z Urzędu Marszałkowskiego, że zarówno Kościan, jak i gmina Kościan wsparcie jednak otrzymają. Teraz mieszkańcy muszą czekać na informację o dofinansowaniu i podpisanie wstępnych umów. Później przyjdzie czas na wybór wykonawcy inwestycji, a instalacja kolektorów i ogniw planowana jest na przyszły rok. Władze miasta i gminy apelują też, by ci, co złożyli wnioski, a planują na własny koszt zamontować odnawialne źródła energii, powinni się z tym wstrzymać. Jeśli ktoś już to jednak zrobił, rezygnuje z wzięciu udziału w programie, czy sprzedał nieruchomość, to powinien jak najszybciej zgłosić to w odpowiednim urzędzie. Pozwoli to stworzyć listę rezerwową, by całość dofinansowania została wykorzystana i kolejne osoby mogły skorzystać z dofinansowania.

Piotr Pewiński

Related Posts