Drzewko życia w Śmiglu [ZDJĘCIA]

Drzewko życia w Śmiglu [ZDJĘCIA]

W Śmiglu odbyła się już druga edycja akcji “Drzewko życia”. Akcja polega na nadawaniu drzewkom imion dzieci urodzonych w 2018 roku. W sumie z takiej możliwości skorzystało już ponad 100 rodzin.

Założeniem akcji “Drzewko życia” jest to, by urodzone w 2018 roku w gminie Śmigiel dzieci posiadały swoje drzewo, które razem z nimi będzie rosło. – Mamy nadzieję, że dziecko przywiąże się emocjonalnie do swojego drzewa. Będzie je odwiedzało i o nie dbało, a może i dzięki niemu pozostanie w naszym mieście – mówi burmistrz Śmigla, Małgorzata Adamczak.

Akcja sadzenia drzewek odbyła się we wtorek, 16 października, w tak zwanym Przejściu Pielgrzyma. Tym razem imiona dzieci zyskało aż 75 roślin. Włączając to poprzednią edycję, to już ponad 100 dzieci ma w Śmiglu swoje drzewa. Przy każdej sadzonce ustawiono też pamiątkową tabliczkę z imieniem i datą urodzenia malucha. Jak zapewnia pani burmistrz, akcja będzie kontynuowana, jeśli oczywiście będzie nią zainteresowanie. Sądząc jednak po liczbie chętnych nie ma się co obawiać. Możliwe też, że podobne akcje odbędą się w sołectwach.

Piotr Pewiński

Related Posts