Close

16 października 2018

Ciężarówka przewróciła się na rondzie w Kiełczewie [ZDJĘCIA]

We wtorek, przed godziną 10.30, ciężarówka przewróciła się na rondzie w Kiełczewie. Przewożona sól wysypała się na jezdnię i pobocze, a leżący pojazd znacznie utrudniał ruch na rondzie.

Kierowca ciężarówki, 55-letni mieszkaniec Chojnowa w powiecie legnickim, przejeżdżając przez rondo w Kiełczewie najprawdopodobniej nie zachował odpowiedniej prędkości, przez co kierowany przez niego ciężarowy MAN przewrócił się. Na część jezdni wysypała się przewożona przez niego sól. Na szczęście pojazd i rozsypany towar nie zablokował całego pasa ruchu i przejazd mimo, że utrudniony, to jednak był możliwy. Ruchem kierowała policja i straż pożarna. Na miejscu zjawiła się także karetka pogotowia, która udzieliła pomocy poszkodowanemu kierowcy. Rondo zostało jednak częściowo wyłączone z ruchu podczas stawiania MAN’a. Sporą część samochodów od strony Leszna puszczano więc przez miasto, ul. Grodziską i Poznańską, co spowodowało niemałe korki w tej okolicy. Kierowca doznał urazu głowy, ale na szczęście obyło się bez poważniejszych obrażeń.

Z powodu utrudnień w ruchu na rondzie chwilę po przewróceniu się pojazdu doszło też do kolizji. Kierujący fiatem bravo, 26-letni mieszkaniec powiatu wrzesińskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył volkswagena polo. Kierująca volkswagenem skarżyła się na bóle, ale po przebadaniu okazało się, że nie odniosła poważnych obrażeń.