Close

12 października 2018

Burmistrz pożegnał się z radnymi [ZDJĘCIA]

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Kościana, burmistrz pożegnał się z radnymi i podziękował im za współpracę. Michał Jurga podsumował też krótko 12 lat swojej działalności.

W jaki sposób Kościan zmienił się przez te 12 lat, Michał Jurga zaprezentował za pomocą kilku slajdów. Opowiedział m.in. o remontach ulic miejskich, inwestycjach w zieleń, tereny rekreacyjne, oświatę, kulturę i oczywiście wieżę ciśnień. Nie zapomniał też o działaniach, które pozornie nie należą do kompetencji miasta, ale na które jednak władze Kościana starały się mieć wpływ, by ułatwić życie mieszkańcom.

– Dane mi było z woli wyborców, którzy obdarzyli mnie sporym zaufaniem, służyć miastu i mieszkańcom. Burmistrz to ten, który odpowiada za miasto, który musi mieć dar przekonywania. Często dyskutowaliśmy, wiele razy głosy były ostre, ale zawsze się to kończyło w sposób, który inni mogliby naśladować. Za te wspólne prace chciałbym wszystkim państwu podziękować, za te dyskusje, za rozmowy, za nerwy – mówił do radnych Michał Jurga. Podziękował także swojemu zastępcy, który mimo, że kościaniakiem nie jest, to doskonale wpisał się w klimat miasta, a także sekretarzowi, Łukaszowi Postaremczakowi i pracownikom urzędu. – Miasto to skomplikowany organizm, a bez Was nie dałbym sobie rady – podkreślił.

W ramach podziękowania za 12 lat pracy burmistrz otrzymał drewnianą rzeźbę, przedstawiającą kościańską wieżę ciśnień, która od wielu lat jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów miasta. Z pracy w samorządzie Michał Jurga zrezygnować jednak nie zamierza, ponieważ ubiega się o mandat radnego powiatu kościańskiego. Podczas sesji podziękowano także kościańskim radnym, za mijającą kadencję, a także przewodniczącym rad osiedli, bo po wyborach samorządowych również czekają nas wybory osiedlowe. Warto dodać, że z 20 radnych, którzy zasiadają w radzie miejskiej, 19 będzie ponownie ubiegać się o mandat.