Close

11 października 2018

10-lecie Centrum Wolontariatu w Kościanie! [ZDJĘCIA]

Lokalne Centrum Wolontariatu w Kościanie obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zorganizowano grę miejską, a także odbyła się jubileuszowa uroczystość.

Podczas uroczystości o początkach Centrum Wolontariatu i jego działalności opowiadała Mirosława Lubińska, dyrektor OPS w Kościanie, przy którym centrum działa, a także Magdalena Wróblewska, jego założycielka i koordynatorka wolontariuszy. – Odbieraliśmy sygnały, od grup, które gotowe były nieść pomoc osobom potrzebującym. Żal by było nie wykorzystać tego potencjału – wspominała dyrektor. Powołano więc Lokalne Centrum Wolontariatu, a na początku jego działalności zrzeszało ono 20 wolontariuszy. Jak się okazało, coraz więcej osób chciało się włączyć w pomaganie i dziś zarejestrowanych w centrum jest już 179 wolontariuszy. Przez ten czas przeprowadzili oni wiele akcji i inicjatyw społecznych, aktywnie włączali się w lokalne imprezy. Pomarańczowe, charakterystyczne koszulki, na stałe wpisały się w kościański krajobraz.

Działalność Centrum Wolontariatu przedstawiono podczas jubileuszowej uroczystości. Zaprezentowano film, w którym ukazano zdjęcia z pracy wolontariuszy, a niektórzy z nich opowiadali, dlaczego warto pomagać innym. Przekonywali też, że bycie wolontariuszem to świetny sposób na rozwijanie samego siebie, poznanie ciekawych ludzi i nabycie wielu użytecznych umiejętności. W trakcie uroczystości podziękowano także organizacjom i instytucjom, które włączały się w akcje centrum, a także wręczono nagrody drużynom, które zwyciężyły w grze miejskiej, przygotowanej specjalnie z okazji 10-lecia Centrum Wolontariatu. Nie zabrakło też okolicznościowego tortu, a także gratulacji złożonych na ręce Magdaleny Wróblewskiej.