Close

10 października 2018

O bezpieczeństwie z przedszkolakami [ZDJĘCIA]

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie zorganizował spotkanie z dziećmi z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Kościanie. Podczas niego dowiedziały się ciekawych informacji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także otrzymały prezenty.

Spotkania z przedszkolakami o bezpieczeństwie to kampania organizowana przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie wspólnie z lokalnymi jednostkami policji lub straży miejskiej. – Do tej pory podobne spotkania odbyliśmy w leszczyńskich przedszkolach. Będziemy też sukcesywnie odwiedzać placówki w innych miejscowościach – wyjaśnia Mieczysław Kraśniański, z WORD.

Najpierw o podstawowych zasadach bezpieczeństwa opowiadał maluchom Marek Ludwiczak z KPP w Kościanie. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak bezpiecznie przejść przez pasy, zachowywać się na drodze, czy co robić w sytuacjach zagrożenia. Za aktywny udział w spotkaniu i cierpliwe słuchanie otrzymały też prezenty. Były to nowe nowe kamizelki odblaskowe oraz drobne gadżety ufundowane przez WORD.