Close

9 października 2018

Zespół Śląsk będzie kolędował w Kościanie!

19 grudnia odbędzie się kolejne już “Kolędowanie z gwiazdami”. W tym roku impreza będzie wyjątkowa, bo przed kościaniakami wystąpi zespół Śląsk. Pieniądze z biletów pozwolą też na wyjazd dzieci na ferie zimowe.

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko. Wydarzenie po raz pierwszy odbyło się niemal dziesięć lat temu w Lubiniu. Przez te lata wystąpili m.in. Zbigniew Wodecki, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Golec uOrkiestra, Anna Wyszkoni, Pectus, Jacek Wójcicki i inni. Koncerty co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem, przez co organizatorzy kilkukrotnie zdecydowali się na zorganizowanie dwóch tego samego dnia. Mimo to kościoły i tak wypchane były po brzegi. – W tym roku koncert kolęd obchodzi swój dziesiąty jubileusz. Postawiliśmy więc na wyjątkowość i do wspólnego kolędowania zaprosiliśmy Zespół Pieśni i Tańca Śląsk – informuje Piotr Serdiuk, prezes zarządu stowarzyszenia. Przed publicznością zaprezentuje się zespół Śląsk, a więc blisko 80 osób, będzie to więc impreza jakiej jeszcze w powiecie kościańskim nie było.

Zespół Śląsk wystąpi 19 grudnia, o godz. 19:00, w kościańskiej Farze. Tradycją jest, że dzięki kolędowaniu, co roku stowarzyszenie organizuje ferie zimowe dla dzieci z terenu powiatu. – Już blisko 1000 dzieci odwiedziło Zakopane, Piwniczną Zdrój, Milówkę czy skorzystały z półkolonii – podsumowuje Piotr Serdiuk.

Bilety na ten wyjątkowy koncert można nabyć w cenie 50 zł w biurze parafialnym oraz w biurze Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie (budynek dworca PKP) oraz dokonać rezerwacji pisząc na adres sos.oliwa@wp.pl