Close

8 października 2018

Debata przedwyborcza dopiero przed drugą turą?

Kościaniacy oczekiwali, że wkrótce odbędzie się debata przedwyborcza z udziałem wszystkich kandydatów. Jak się jednak okazuje, do debaty nie dojdzie.

Gabriela Andrzejewska przekazała informację, że po spotkaniu sztabów podjęto decyzję, że debata przedwyborcza na razie się nie odbędzie. – Ogłaszając w czerwcu swoją decyzję o starcie w wyborach na burmistrza podałam w przestrzeń publiczną wątek debaty wszystkich kandydatów na włodarza miasta. Podczas Konwencji PiS w Kościanie powróciłam do tego tematu. Zaprosiłam kontrkandydatów do wspólnej debaty publicznej na temat propozycji programowych dla naszego miasta. 8 października odbyło się spotkanie sztabów wyborczych i kandydatów. Dziękuję Wszystkim za przybycie i za dobrą merytorycznie dyskusję. W przypadku, gdy wybory na stanowisko Burmistrza Miasta Kościana nie zostaną rozstrzygnięte w pierwszej turze zgodnie zdecydowaliśmy, iż debata publiczna odbędzie się w drugiej turze. Wspólnie ustaliliśmy, że jest wówczas jak najbardziej potrzebna i konieczna – poinformowała.

Przyznać trzeba, że jest to niespodziewany ruch, a mieszkańcy miasta zainteresowani lokalną polityką na pewno odczują ogromny zawód. Kandydaci podjęli decyzję, że nie zmierzą się w walce na konkretne argumenty, nie porównają swoich programów, by wyborcy mogli wybrać co im najbardziej pasuje. Strach przed kontrkandydatami? Strach przed pytaniami? A może strach przed ukazaniem, że prócz pustych obietnic nie ma się nic do zaoferowania? Na to niestety odpowiedzi nie uzyskamy bez debaty. Pozostaje niestety więc poznawanie kandydatów poprzez zaśmiecające miasto plakaty i niestworzone obietnice niektórych kandydatów, przekazywane głównie przez internet. Na szczęście to nie tylko internet głosuje…

[Informacja burmistrz zredagowana przez redakcję]