Close

3 października 2018

Bieg Przeciwlotników w Kościanie [ZDJĘCIA]

Około 400 kilometrów do przebiegnięcia mają żołnierze biorący udział w VI Biegu Przeciwlotników im. gen. dyw. Stefana Roweckiego Grota. Bieg Przeciwlotników w środę dotarł do Kościana.

Tegoroczny Bieg Przeciwlotników rozpoczął się 26 września w Piotrkowie Trybunalskim, bo tam urodził się patron biegu Stefan “Grot” Rowecki. Po drodze sztafeta odwiedziła miejscowości Łask, Błaszki, a także Ostrów Wielkopolski. Po weekendowej przerwie biegacze docierali kolejno do Koźmina Wielkopolskiego, Książa Wielkopolskiego i w końcu odwiedzili Kościan. W naszym mieście złożyli kwiaty pod tablicami upamiętniającymi poległych na Rynku. W czwartek biegacze wyruszą w dalszą trasę, do Gostynia, a zakończenie zaplanowano na piątek, 5 października, w Lesznie.

– Ideą tego biegu jest rozpowszechnienie imienia naszego patrona, Stefana Roweckiego “Grota”, ale też rozpropagowanie idei sportu. Chcemy pokazać młodzieży że sport jest w naszych ciałach i duszach. Cieszymy się, że ta młodzież która do nas dołącza i nas wspomaga w biegu również uprawia sport – wyjaśnia szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego, major Krzysztof Dubaniewicz.

Do pokonania sztafeta ma w sumie około 400 kilometrów. Średnio żołnierze pokonują 50 km dziennie, a najdłuższy odcinek miał około 80 km.