Close

1 października 2018

Śmiertelny wypadek na “piątce” [ZDJĘCIA]

Na drodze krajowej nr 5 pomiędzy Kościanem i Kawczynem miał miejsce śmiertelny wypadek. Zderzyły się samochód osobowy i dostawczy bus. Na miejscu śmierć poniósł 71-letni mężczyzna. Nastoletnia dziewczyna trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło po godzinie 17.00, około dwustu metrów za wyjazdem z Kościana w stronę Poznania. Według wstępnych ustaleń policji, kierujący toyotą auris, jadąc od strony Poznania w stronę Kościana, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem dostawczym. Jak mówili świadkowie zdarzenia, samochód osobowy zahaczył o pobocze. Przez to jego kierowca stracił panowanie nad pojazdem, okręcił się i wpadł prosto pod jadącego od strony Kościana busa.

Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby, które nieprzytomne znajdowały się w aucie. Z kolei pasażerowie busa o własnych siłach opuścili pojazd. – Przy użyciu sprzętu hydraulicznego strażacy wykonali dostęp do poszkodowanych. Jednocześnie udzielali poszkodowanym pierwszej pomocy. Została podjęta reanimacja mężczyzny – relacjonuje Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie. Niestety lekarz stwierdził zgon kierowcy. Pasażerkę osobówki, nastoletnią dziewczynę, w ciężkim stanie przetransportowano śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala.

Droga krajowa nr 5 przez ponad 3 godziny była zablokowana. Ruch kierowano objazdami przez Pianowo i Stare Oborzyska.  Warto zaznaczyć, że niecały miesiąc wcześniej, na “piątce” również doszło do śmiertelnego wypadku. Było to niemal w tym samym miejscu. Pisaliśmy o tym w artykule: Śmiertelny wypadek na “piątce” koło Kościana.