Close

27 września 2018

Sportowe wyróżnienia dla Śmigla

W środę, 26 września, Polski Komitet Olimpijski przyznał sportowe wyróżnienia dla Śmigla. Są to tytuły „Sportowa Gmina 2018”, a także „Lider Sportowej Polski 2018”.

Sportowe wyróżnienia dla Śmigla odebrał zastępca burmistrz, Marcin Jurga. Tytuł „Sportowa Gmina 2018” otrzymały gminy, które promują sport i rekreację wśród mieszkańców. Natomiast tytuł „Lider Sportowej Polski 2018” otrzymali, ci burmistrzowie, którzy aktywnie budują sportowe oblicze swoich gmin. Wręcza się je za inwestowanie w rozwój nowoczesnej infrastruktury oraz upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży. Ważne jest także wsparcie lokalnych inicjatyw sportowych oraz osobiste zaangażowanie włodarzy. Z kolei nagrodę „Pasjonat Sportowej Polski 2018” otrzymał Zygmunt Ratajczak, kierownik OKFiR w Śmiglu. Pana Zygmunta wyróżniono za budowę sportowego oblicza gminy, promocję sportu, rekreacji i zachęcanie do uprawiania zdrowego stylu życia.

Sportowe wyróżnienia dla Śmigla to już kolejne tytuły, które trafiają do gminy. – Tytuł „Pasjonat Sportowej Polski” po raz trzeci trafił do naszej gminy. W 2016 roku odebrał go Marcin Jurga, w 2017 Michał Szkudlarek, a teraz pan Zygmunt. To dzięki wszystkim mieszkańcom gminy Śmigiel możemy odbierać takie wyróżnienia – mówi burmistrza Śmigla Małgorzata Adamczak. Jak dodaje pasjonat to osoba, która swoją pracą zawodową przyczynia się do upowszechniania kultury fizycznej. Działa na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizuje inne środowiska. Osoba, która za sprawą swoich działań jest autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców. – Pan Zygmunt posiada te wszystkie cechy, dlatego cieszę się, że właśnie on został wyróżniony – podkreśla burmistrz.

Zdjęcia: UG Śmigiel