Close

23 września 2018

Śmigiel rekordzistą Polski! Festyn Rozpal Światło [ZDJĘCIA]

Na Stadionie Miejskim w Śmiglu odbył się festyn Rozpal Światło. Podczas imprezy uczestnicy próbowali pobić rekord Polski w liczbie osób jednocześnie tańczących “Kaczuchy” i ćwiczących burpees. W obydwu przypadkach udało się ustanowić nowe rekordy!

Festyn Rozpal Światło rozpoczął się sztafetą po światło, którą poprowadził Marcin Jurga, wspólnie z Dominikiem, podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie. Następnie odbyło się przygotowanie do bicia rekordów Polski. Rozgrzewkę przeprowadziła energiczna Żaneta Naskręt. Zarówno rekord w liczbie osób wykonujących jednocześnie burpees, jak i rekord w jednocześnie wykonujących “Kaczuchy” zostały pobite! Obecnie Śmigiel jest więc rekordzistą w obydwu zmaganiach!

Podczas festynu można było skosztować ciasta przygotowanego przez Speed Feet 16, Bieganie na Śniadanie i członków stowarzyszenia Światło Nadziei. Oprócz tego zakupić cegiełkę, zrobić własny buton, wykonać dzieło malarskie, czy lepić w glinie pod okiem kierownik WTZ, Anny Hryniewicz-Szulc i pracowników Warsztatów. WTZ wystawiły także kiermasz, który cieszył się dużym powodzeniem. Z kolei opiekunowie Żłobka Wiatraczek utworzyli stoisko, w którym dzieci miały malowane twarze, a Raptor 4×4 uatrakcyjniał cały festyn swoimi potężnymi maszynami. Wiele osób skorzystało z przejażdżki. Nie zawiedli także strażacy, a na najmłodszych czekały dmuchańce. Podczas festynu wystąpiły także dziewczyny ze Studia Piosenki Muzol, przeprowadzono licytację, a całość zakończyła się światełkiem do nieba!

Podczas festynu uzbierano ponad 6,9 tys. zł. Kwota zostanie przeznaczona przede wszystkim na zakup samochodu dla podopiecznych stowarzyszenia! – Dziękujemy wszystkim darczyńcom, uczestnikom festynu i tym, którzy przyczynili się do jego organizacji – zaznacza zastępca burmistrz Śmigla, Marcin Jurga. A organizatorami byli: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej “Światło Nadziei”, Burmistrz Śmigla, Klub Sportowy Speed Feet ’16, Stowarzyszenie Raptor 4×4, Zakład Wodociągowo-Kanalizacyjny w Śmiglu i kościański TGV Club.

Źródło, zdjęcia, film: Gmina Śmigiel