Close

19 września 2018

Śmiertelne pobicie? Prokuratura wszczęła śledztwo!

Prokuratura rejonowa w Kościanie wszczęła śledztwo odnośnie zdarzenia, po którym do szpitala z ciężkimi obrażeniami trafił obywatel Ukrainy. Mężczyzna po kilku dniach zmarł.

Do zdarzenia doszło w nocy z 24 na 25 sierpnia w jednym z kościańskich hosteli. O wydarzeniu pisaliśmy w artykule “Upadek czy pobicie?”. Przypomnijmy tylko, że do szpitala trafił wtedy 53-letni Ukrainiec, który rzekomo miał spaść ze schodów. Mężczyzna był w ciężkim stanie, odniósł poważny uraz głowy, a obrażenia mogły wskazywać na pobicie, powiadomiona została więc policja. Wstępnie przyjęto hipotezę przekazaną przez świadków, o upadku ze schodów, jednak w trakcie badania sprawy okazało się, że rzeczywiście mogło być to pobicie. Po kilku dniach 53-latek zmarł.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie. Zatrzymano podejrzanego o pobicie 21-latka, również mieszkańca Ukrainy. Zastosowano wobec niego trzymiesięczny areszt i postawiono zarzut przestępstwa przeciw zdrowiu i życiu. Może mu grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności.