Close

7 września 2018

Śmiertelny wypadek na “piątce” koło Kościana [ZDJĘCIA]

Na drodze krajowej nr 5 w okolicy Kościana doszło do śmiertelnego wypadku. Zderzyły się samochód osobowy i ciągnik siodłowy.

Do wypadku doszło czwartek, 6 września, około godziny 21.30. Zdarzenia miało miejsce niedaleko wyjazdu z Kościana w stronę Poznania. – Według wstępnych ustaleń kierujący oplem astra mężczyzna, jadący w stronę Poznania, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka ciągnikiem siodłowym bez naczepy – mówi Radosław Nowak, oficer prasowy kościańskiej policji. Możliwe, że kierowca samochodu osobowego próbował wykonać manewr wyprzedzania, jednak na razie są to tylko domysły. Niestety kierowca opla nie miał szans i zginął na miejscu. Kierujący ciężarówką opuścił pojazd o własnych siłach. Policja bada okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Na miejscu zjawiła się straż pożarna z Kościana jednocześnie z Zespołem Ratownictwa Medycznego, a także policja. – Po dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że w samochodzie osobowym znajduje się osoba poszkodowana. Lekarz po zbadaniu stwierdził zgon mężczyzny – mówi Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a po zakończeniu czynności wykonywanych przez policję i prokuratora przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyli mężczyznę z samochodu. Krajowa “piątka” przez około trzy godziny była zablokowana. Policja kierowała ruch objazdami przez Oborzyska i Pianowo.