Close

19 sierpnia 2018

VIII Motopiknik w Kościanie [ZDJĘCIA, FILMY]

Kilkaset motocykli i motocyklistów oraz jeszcze więcej miłośników motoryzacji, zjawiło się na tegorocznym Motopikniku w Kościanie. Nie zabrakło pokazów możliwości maszyn, sztuczek, wyścigów i innych atrakcji.

Tradycyjnie przed rozpoczęciem imprezy motocykliści przejechali ulicami Kościana, by przypomnieć wszystkim mieszkańcom o imprezie. Nie trzeba było jednak tego robić, bo kościaniacy tłumnie zjawili się na parkingu przy pływalni, gdzie odbywała się główna część imprezy. A było co oglądać – pokazy stuntu, trialu, driftu, akrobacji, wyścigów i oczywiście “palenia gumy”, a swąd opon cały czas unosił się nad parkingiem.

Ogromną radość wzbudzili zwłaszcza Iwo i Hugo Beszterdowie, którzy pokazali swoje umiejętności w wyścigach gokartów, a warto zaznaczyć, że chłopcy mają zaledwie 9 i 5 lat. Mimo młodego wieku 9-letni Iwo ma już na swoim koncie wiele sukcesów. W sobotę zwyciężył w zawodach kartingowych z cyklu Iame X30 w swojej kategorii, ale wcześniej także stawał na podium w zawodach Poland Rok Baby. Tradycyjnie też publiczność głośno oklaskiwała akrobatów, którzy na motocyklach i quadach wyczyniali niesamowite sztuczki. Na zakończenie miał się też odbyć kontrolowany wypadek z dachowaniem, ale niestety nie wytrzymała deska, po której miał wjechać samochód.

Wielu motocyklistów przyjechało na nieco starszym sprzęcie. Dla nich przygotowano konkurs na “najładniejszego weterana”. – Najlepsze jest to, że gdy jedziemy po mieście ludzie machają i pokazują kciuk w górę, to jest po prsotu ekstra – mówi Izabela Zielińska z Kościana, która wraz z rodziną do konkursu zgłosiła Simsona SR2. – Wygląda jak cukiereczek i na pewno będzie podium – śmieje się pani Iza. Jak widać nie myliła się, bo motocykl zajął w konkursie trzecie miejsce.

Zdjęcia i filmy: Piotr Pewiński, K.S.