Close

19 sierpnia 2018

Ławka przewróciła się na dzieci

Nowa ławka na Wałach Żegockiego w Kościanie przewróciła się na dwójkę dzieci. Mogło zakończyć się groźnie, na szczęście dzieciom pozostały tylko ogólne otarcia i nieprzyjemne wspomnienie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, podczas rodzinnego spaceru nowym kościańskim bulwarem nad Obrą. Dwójka dzieci, w wieku 3 i 5 lat, usiadła na chwilę na niedawno zamontowanej tam ławce. Gdy wstawały ławka przewróciła się do przodu i przygniotła maluchy, które zostały zabrane do szpitala na badania. Na szczęście obyło się bez poważniejszych obrażeń i wypisano je do domu.

Na miejsce i do szpitala udał się zastępca burmistrza, Maciej Kasprzak. – Ewidentnie jeden z kołków mocujących był uszkodzony, prawdopodobnie na skutek wandalizmu – mówi zastępca. – Skontaktujemy się z producentem i wykonawcą, by te ławki zostały zamontowane w sposób, który uniemożliwi wyrywanie ich – zaznacza Kasprzak. Miasto będzie również sprawdzać monitoring, by znaleźć sprawców wandalizmu, bo nie był to pierwszy przypadek uszkodzenia nowej ławki. Kilka dni temu ktoś przewrócił oparcie jednej z nich. Po tym zdarzeniu sprawdzano, czy są one zamontowane w sposób prawidłowy i nie stwierdzono nieprawidłowości.

Warto też zaznaczyć, że w dni robocze ławki są poddawane codziennej konserwacji, jeśli więc któraś byłaby uszkodzona, pracownicy czyszczący by to zauważyli wcześniej.

Zdjęcia: Kościan w obiektywie