Close

17 sierpnia 2018

Nie żyje 49-latek! Śmiertelny wypadek w Poninie [ZDJĘCIA, FILM]

49-letni mężczyzna zginął w wypadku, do którego doszło w Poninie. W zderzeniu brały udział 2 samochody osobowe i ciągnik siodłowy.

Do wypadku doszło w piątek, 17 sierpnia, około godziny 17.00. Według wstępnych ustaleń policji, kierujący BMW 49-letni mężczyzna, mieszkaniec Koszalina, prawdopodobnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z ciągnikiem siodłowym z naczepą, który zderzył się z kolei następnie z samochodem osobowym marki ford mondeo. – Mimo podjętej reanimacji jedna osoba nie żyje, dwie zostały zabrane do szpitala – mówi Radosław Nowak, rzecznik kościańskiej policji. Samochodami podróżowało 5 osób. Cztery z nich samodzielnie wydostały się z pojazdów, jednak kierowca BMW został zakleszczony w samochodzie. – Ze względu na brak czynności życiowych, jeszcze w trakcie przygotowania do wydobycia trwała reanimacja – relacjonuje Andrzej Ziegler, zastępca komendanta KP PSP w Kościanie. Pomocy udzielali strażacy z PSP Kościan i OSP Czacz. W końcu mężczyznę, przy użyciu narzędzi hydraulicznych, udało się ewakuować. Cały czas trwała jeszcze reanimacja. Po kilkudziesięciu minutach lekarz stwierdził jednak zgon. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

W wyniku zderzenia ciągnik siodłowy przewrócił się i całkowicie zablokował drogę. Na jezdnię rozsypał się także przewożony towar, w postaci żwiru. Na “piątce” cały czas trwają utrudnienia w ruchu, który kierowany jest przez Czacz na Nowy Białcz, a także przez polną drogę w okolicy Ponina. Trwa sprzątanie miejsca zdarzenia.