Close

9 sierpnia 2018

Będzie można postrzelać. Lato z LOK!

W przyszłym tygodniu kościański LOK organizuje serię zawodów strzeleckich. Przez prawie cały tydzień będzie można sprawdzić i poćwiczyć swoją celność na strzelnicy.

LOK przygotował trzy wydarzenia:

Od 14 do 16 sierpnia odbywać się będą Turnieje Strzeleckie z okazji akcji “LATO Z LOK”. Początek o godzinie 17.00, a zapisy trwać będą do godz.19.00. W zawodach może brać udział młodzież szkolna w wieku od 7 do 18 lat z Kościana. Rywalizacja odbywać się będzie w karabinku pneumatycznym, w postawie stojąc z odległość 10 metrów, a każdy do oddania będzie miał 10 strzałów.

Każdego dnia za zajęcie I, II, III miejsca, w obu kategoriach wiekowych wręczane będą medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Trzeciego dnia, podczas podsumowania cyklu turniejów strzeleckich za zajęcie I, II, III miejsca wręczone będą puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta Kościana.

Więcej informacji dostępnych na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1460389207395402/


W sobotę, 18 sierpnia rozegrany zostanie z kolei “Miniturniej Strzelecki z okazji Święta Wojska Polskiego”, również w godzinach 17.00-19.00. Zawody są ogólnodostępne i obowiązuje wpisowe w wysokości 10 zł od próby strzelania (młodzież 5 zł). Ilość prób nieograniczona. Strzelanie odbywać się będzie z kbks, w postawie leżąc z podpórką z odległość 50 metrów. Będzie można oddać 10 strzałów, z czego 7 najlepszych będzie ocenianych. Organizator zapewnia przyrządy celownicze zamknięte (+lunety obserwacyjne).

Za zajęcie I, II, III miejsca dyplomy i drobne nagrody rzeczowe. Więcej informacji dostępnych na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/371348486733772/


Z kolei w niedzielę, 19 sierpnia rozegrane zostaną “Zawody Strzeleckie z okazji Święta Wojska Polskiego”. W zawodach mogą brać udział mieszkańcy powiatu kościańskiego, startując w dwóch kategoriach wiekowych: senior – od 18 lat i junior – młodzież od 13 lat do 17 lat włącznie. Strzelanie odbywać się będzie z kbks, w postawie leżąc z podpórką z odległość 50 metrów. Będzie można oddać 10 strzałów, z czego 7 najlepszych będzie ocenianych. Organizator zapewnia przyrządy celownicze zamknięte (+lunety obserwacyjne).

Za zajęcie I, II, III miejsca, w obu kategoriach wiekowych puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane z dotacji Urzędu Miasta Kościana oraz Starostwa Powiatowego w Kościanie. Więcej informacji dostępnych na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/371348486733772/