Close

4 sierpnia 2018

Młodzi piłkarze na konsultacji reprezentacji regionu

Czterech zawodników Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan wzięło udział w konsultacji Reprezentacji Regionu Akademii Piłkarskiej Reissa dla rocznika 2011 i młodsi, która odbyła się na Orliku w Gostyniu. Zespół złożony z chłopców z ziemi leszczyńskiej prowadzi trener Tomasz Woźniak.

Czternastu uzdolnionych chłopców z ziemi leszczyńskiej wzięło udział w minioną niedzielę w konsultacji Reprezentacji Regionu Akademii Piłkarskiej Reissa dla rocznika 2011 i młodsi. W tym gronie znalazło się czterech chłopców z lokalizacji klubu z Kościana – Jan Grześkowiak, Franciszek Flis, Szymon Kozłowski i Wojciech Kręglewski.

To było drugie spotkanie przeznaczone dla najzdolniejszych chłopców z okolicznych lokalizacji Akademii Piłkarskiej Reissa. Tworzą oni reprezentację regionu, która wkrótce zacznie występować w oficjalnych rozgrywkach PZPN. Nasze spotkania mają przede wszystkim integrować wyselekcjonowaną grupę chłopców i uczyć ofensywnego futbolu – mówi trener reprezentacji regionu Tomasz Woźniak, który na co dzień prowadzi mistrzowską grupę z Kościana.

W konsultacji na Orliku w Gostyniu wzięli udział chłopcy z takich miejscowości jak: Gostyń, Krobia, Pogorzela, Poniec i Kościan. Wiadomo już, że trzecie spotkanie odbędzie się w połowie sierpnia w miejscowości Poniec.

Przypomnijmy, że Akademia Piłkarska Reissa to aktualny wicemistrz Polski w kategorii U-10, a pierwszy zespół klubu złożony głównie z wychowanków awansował do Ligi Międzyokręgowej i zmierzy się w zbliżającym się sezonie m.in. z: Promieniem Krzywiń, Pogonią Śmigiel czy PKS Racot. Natomiast lokalizacja Kościan zaprasza w wakacje na bezpłatne treningi zapoznawcze w kategoriach: skrzat (4-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat). Szczegółowe informacje na stronie www.akademiareissa.pl/koscian.