Zawody pływackie w Nowym Dębcu [ZDJĘCIA]

Zawody pływackie w Nowym Dębcu [ZDJĘCIA]

Jak co roku w Nowym Dębcu rozegrano zawody pływackie. W tym roku miały jednak zupełnie inną formułę, niż do tej pory. W sumie wystartowało w nich około 90 zawodników, a dodatkowo spora liczba dzieci.

W tym roku organizatorzy postanowili wyjść naprzeciw triathlonistom, którzy zamierzają wziąć udział we wrześniowych zawodach z cyklu “GreatMan Trilogy” i przygotowali rywalizację na dwóch dystansach – 1900 i 3800 metrów. W latach wcześniejszych zawodnicy do przepłynięciu mieli tylko jeden dystans, około 2000 metrów. Odbyły się też zawody aquathlonowe dla dzieci. Najpierw wystartowały maluchy w wieku 0-6 lat wraz z rodzicami. Najszybszy był tutaj Tomasz Mroczek, drugi Kacper Kuciak, a trzeci Szymon Linke. W kategorii 7-10 lat zwyciężyła Małgorzata Rybacka, drugi był Michał Komer, a trzecia Maria Gajb. Z kolei wśród młodzieży w wieku 11-16 lat najszybciej zmagania ukończył Oliwier Tycner, a drugie i trzecie miejsce zajęli bracia Wiktor i Nikodem Kaźmierscy. – Po raz pierwszy startowałem w aquathlonie, a na co dzień trenuję triathlon, do czego zainspirowali mnie rodzice. Pływanie nie jest dla mnie wielkim problemem, bo robię to od najmłodszych lat, ale było ciężko, bo pozostali zawodnicy gonili – mówi Oliwier Tycner.

Następnie przyszedł czas na długie dystanse. Na dystansie 1900 metrów najszybszy był Jonasz Napiecek reprezentujący MKP Astromal Leszno, który wyprzedził o niemal dwie minuty drugiego na mecie Bartosza Grzybka z Poznania. Na trzecim stopniu podium stanęła Katarzyna Stroińska z Obornik, tym samym wygrywając zawody wśród kobiet. Na dystansie dłuższym triumfował Szymon Biedny z Leszna, który po wyjściu z wody zaznaczył, że nieco przeszkadzali wczasowicze na rowerkach wodnych, którzy przecinali trasę. – Można było jednak dzięki temu zdobyć mnóstwo cennego doświadczenia – mówi. Drugie miejsce zajął Dariusz Janyga z Poznania, a trzecie Natalia Wiśniewska z Komornik. W sumie na obu dystansach wystartowało niemal 90 zawodników.

 

 

Comment ( 1 )

  1. Hi admin. It was hard to find this site in google. It’s not even in top 10.
    You should focus on strong backlinks from high authority sites in your niche.
    I know of a very effective free method to get high quality backlinks and instant traffic.
    The best thing about this method is that you start
    getting traffic right away. For more details search in google for; masitsu’s tricks

Piotr Pewiński

Related Posts