Triathlon w Nowym Dębcu już we wrześniu!

Triathlon w Nowym Dębcu już we wrześniu!

Niecałe 50 dni pozostało do drugich zawodów triathlonowych organizowanych w Nowym Dębcu. Impreza odbędzie się 2 września, a w tym roku zawody będą jeszcze bardziej emocjonujące.

W piątek w Urzędzie Gminy Kościan wójt Andrzej Przybyła, burmistrz Michał Jurga i starosta Bernard Turski podpisali z organizatorem zawodów z cyklu “GreatMan Trilogy” porozumienie w sprawie organizacji triathlonu w Nowym Dębcu. W tym roku czekają nas zmiany w rozgrywanych dystansach, ponieważ zawodnicy będą rywalizowali w 1/2 i 1/4 Iron Mana i dystansie super krótkim. – Zwiększenie dystansu da nam możliwość ubiegania się o mistrzostwa polski w połówce Iron Mana, bo jest to impreza, która rotuje między miastami i rozgrywana jest w drugiej części sezonu, czyli właśnie sierpniu albo wrześniu – wyjaśnia Paweł Kotas, główny organizator imprezy. Nie zabraknie też rywalizacji dzieci, dla których przygotowano zawody duathlonowe “GreatKids”, a także rywalizacji sztafet. Podczas rywalizacji wyłonieni zostaną też mistrzowie powiatu kościańskiego.

Jak zaznaczył też Paweł Kotas, cały czas trwają zapisy i chęć udziału w zawodach wyraziło już 250 triathlonistów, 50 dzieci i 20 sztafet. Zapisów można dokonywać na stronie www.greatman.pl, tam też można dowiedzieć się więcej o zawodach.

Zapraszamy też do obejrzenia fotorelacji z ubiegłorocznych zawodów: Triathlon w Nowym Dębcu 2017

Piotr Pewiński

Related Posts