Zderzenie w Śmiglu. Śmiertelny wypadek na “piątce”

Zderzenie w Śmiglu. Śmiertelny wypadek na “piątce”

Do dwóch groźnych zdarzeń doszło doszło w piątkowe popołudnie. Najpierw w Śmiglu zderzyły się dwa pojazdy, a później w okolicy Lipna doszło do śmiertelnego wypadku.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ul. Leszczyńskiej i Ogrodowej w Śmiglu. Zderzyły się tam dwa samochody, którymi podróżowało łącznie siedem osób. Pięć z nich zostało poszkodowanych i przetransportowane do szpitala na badania, w tym kobieta, którą wydostać z auta musieli strażacy. Na miejscu trwają czynności, które ustalą dokładne przyczyny i przebieg zdarzenia.

Chwilę później, na drodze krajowej nr 5, pomiędzy Lipnem i Radomickiem doszło do śmiertelnego wypadku. Według ustaleń leszczyńskiej policji, jadąca volkswagenem golfem od strony Śmigla w kierunku Leszna, 43-letnia kobieta z Konina, zauważyła na swoim pasie ruchu przemieszczający się bokiem samochód marki toyota yaris. – Kierująca golfem nie miała już możliwości manewru i uderzyła w bok toyoty – wyjaśnia Monika Żymełka z KMP w Lesznie. Drugim pojazdem kierowała 65-letnia mieszkanka Poznania. Niestety mimo podjętej reanimacji poznanianki nie udało się. Mieszkanka Konina została przetransportowana do szpitala. Droga jest zablokowana, a policja wyznaczyła objazdy przez targowisko w Radomicku i Osieczną. Ruch przywrócony ma zostać około godziny 22.00.

Zdjęcia: KMP w Lesznie, prywatne

Piotr Pewiński

Related Posts