Turniej Wsi w gminie Śmigiel [ZDJĘCIA]

Turniej Wsi w gminie Śmigiel [ZDJĘCIA]

Gmina Śmigiel, już po raz osiemnasty, organizowała “Turniej Wsi”. Najlepsze spośród 10 miejscowości, które wystawiły swoje reprezentacje, okazało się Bielewo.

Rywalizacja odbywa się na placu pomiędzy Karśnicami i Nowym Białczem. Przygotowano wiele ciekawych konkurencji dla rywalizujących, a jedną z najciekawszych był “transport sołtysa”. Drużyna musiała przenieść włodarza w kocu do mety, po drodze pokonując przeszkody. Zdarzało się, że sołtysi byli nieco poturbowani i rzucani niczym przysłowiowe “worki pyrów”, jednak zawsze wydostawali się z koca uśmiechnięciu, choć czasem trochę zdezorientowani. Nie o rywalizację tu bowiem chodziło, a głównie o świetną zabawę. W sumie do pokonania ekipy miały 6 konkurencji, w tym także łowienie ryb, kolorowy przekładaniec, slalom ośmiornicy, czy podrzuć i złap.

Swoje reprezentacje w tegorocznej edycji turnieju wystawiły wsie: Robaczyn, Żegrówko, Bielawy, Karśnice, Nowy Białcz, Stara Przysieka Pierwsza, Morownica, Bruszczewo, Bronikowo i Czaczyk.  Najlepsza okazała się drużyna z Bielewa. – Zadania były dla nas niespodzianką, nie mogliśmy więc wcześniej ćwiczyć. We wsi mamy jednak aktywnych mieszkańców, którzy sami zgłosili się do rywalizacji, a w zawodach bierzemy już chyba udział dziesiąty raz – mówi Stanisław Szefner, sołtys Bielaw i jednocześnie kapitan tamtejszej drużyny. Reprezentacja tej wsi już wcześniej odnosiła sukcesu, bo zdobywała kilkakrotnie pierwsze i trzecie miejsca.

Turniej był również okazją do zabawy dla kibicujących mieszkańców gminy. Odbył się między innymi pokaz zumby, a dla dzieci na placu stanęły dmuchańce. Po 18.00 odbył się z kolei koncert “Witka, muzyka ulicy”, a po nim, do późnych godzin nocnych trwać będzie zabawa z zespołem “Baster”.

Zdjęcia: Piotr Pewiński, gmina Śmigiel

Piotr Pewiński

Related Posts