“Ognisty” piknik przy wieży ciśnień [ZDJĘCIA, FILMY]

“Ognisty” piknik przy wieży ciśnień [ZDJĘCIA, FILMY]

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się tegoroczny “Piknik rodzinny przy wieży ciśnień”. Impreza była nie tylko ekstremalna, ale dzięki wieczornemu koncertowi iście “ognista”.

Podczas tegorocznej edycji imprezy zabraknąć nie mogło oczywiście stałych jej atrakcji, czyli pokazów chodzenia na linie na wysokości. Dla tych, którzy chcieli także spróbować swoich umiejętności w tej dziedzinie, przygotowane były specjalne liny rozpięte pomiędzy drzewami. Wiele atrakcji przygotowano z myślą o dzieciach, bo były zarówno gry i zabawy z nagrodami dla nich, malowanie twarzy, kolorowanki i inne ciekawostki. Niespodzianki przygotowały też Wodociągi Kościańskie, które otworzyły swój parking, na którym można było pooglądać najnowsze pojazdy do czyszczenia i udrażniania sieci kanalizacyjnych, a także częstowały bawiących się pyszną, tradycyjną grochówką. Prawdopodobnie po raz pierwszy na świecie rozegrano też zawody biegowe w butach do wspinaczki.

Gorąco zrobiło się pod wieczór, kiedy to odbył się fireshow, czyli pokaz akrobatcji z ogniem. Wielkim finałem pikniku był kolejny gorący akcent – wystąpił kościański zespół “Ogień”, który wreszcie mógł podziękować kościaniakom za głosy oddane podczas ubiegłorocznego konkursu debiutów na festiwalu w Opolu, gdzie grupa zwyciężyła w dwóch kategoriach: głosowaniu publiczności i nagrodę słuchaczy Radia Opole.

Piotr Pewiński

Related Posts