Za tydzień Disco Summer Show Festival!

Za tydzień Disco Summer Show Festival!

Już w najbliższą sobotę odbędzie się uroczyste rozpoczęcie wakacji – druga edycja Disco Summer Show Festival w Kościanie. Oto kilka krótkich i najważniejszych informacji na temat imprezy.

Disco Summer Show Festival odbędzie się w sobotę, 23 czerwca, przy basenie MOSiR. Impreza rozpocznie się o godz. 17.00, jednak bramki wejściowe otwarte zostaną już o godz. 16.00. Wejścia na teren festiwalu znajdują się od strony ulicy Wyzwolenia. Organizatorzy przypominają o całkowitym zakazie wnoszenia przedmiotów niebezpiecznych, alkoholu oraz napojów w szklanych opakowaniach.

W tym roku na scenie pojawią się zespoły Bayera, Spontan, Gesek, Exaited i niekwestionowana gwiazda światowego formatu, legendarna grupa Boney M. Festiwal poprowadzi niezastąpiony Maciej Smoliński z Polo TV.

W tym roku powiększona będzie strefa gastronomiczna oraz strefa zabaw dla dzieci. W ubiegłym roku ekstremalną atrakcją był skok na bungee, w tym roku można skorzystać z lotów widokowych helikopterem.

Z ciekawostek festiwalowych: Przygotowania do Festiwalu trwają blisko rok, 3 osoby tworzą całość na początku tej drogi, aby w finalnym momencie było prawie 200 osób zaangażowanych w profesjonalną organizację imprezy, począwszy od reżysera imprezy, przez technikę, obsługę sceny i backstage, bileterów, ekipy porządkowe, obsługę stref dziecięcych i gastronomicznych, agentach ochrony, służbach medycznych oraz straży pożarnej i policji. Festiwal obsługują agregaty prądotwórcze o łącznej mocy 300 kW, impreza jest monitorowana przez kamery rozmieszczone na placu, w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa uczestnikom. Na imprezie pracuje kilkunastu dziennikarzy przygotowujących materiały prasowe do najnowszych wydań, ale także relacjonujących na żywo w Internecie to, co dzieje się w czasie festiwalu. Na backstage (zapleczu sceny) znajduje się biuro festiwalu, ale przede wszystkim garderoby artystów, które w tym roku są cztery. Każda przygotowana indywidualnie pod wykonawców, którzy się w niej znajdą.

UWAGA!!! Na rynku pojawiły się kopie biletów wstępu. Informujemy, że w tym roku będzie wzmożona kontrola i przypominamy, że raz zeskanowany bilet automatycznie blokuje kolejne z tym samym kodem. Organizatorzy informują, że jeszcze do piątku można nabyć ostatnie bilety w cenie 20 zł na stronie BILETY24.pl, a w sobotę przy wejściach już za 50 zł.

Organizatorem Disco Summer Show Festival jest EVENT FABRYKA Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko. Partnerami imprezy są Powiat Kościan, Gmina Miejska Kościan, MOSiR w Kościanie, Wytwórnia Pasz Lira, Instal Filter, Zakład Elektroinstalacyjny Piechel.

Piotr Pewiński

Related Posts