Close

13 czerwca 2018

Punkt elektroodpadów w Kościanie

Przy ul. Bernardyńskiej w Kościanie stanął punkt na elektroodpady. Można wreszcie bezpiecznie, bez problemu, pozbyć się zagrażających środowisku śmieci.

Pojemnik na elektroodpady stanął przy ul. Bernardyńskiej, w pobliżu byłych zakładów tytoniowych. Można w nim bezpłatnie pozbyć się drobnych elektroodpadów, takich jak płyty CD, zużyte baterie, żarówki, tonery, telefony komórkowe, czy ładowarki.

Pojemnik składa się z 7 tub, z których każda posiada swój otwór wrzutowy oraz oznaczenie jakie elektroodpady należy tam umieszczać. Punkt Elektroodpadów zbudowany jest w taki sposób, aby wrzucane odpady nie zagrażały środowisku, konstrukcja zapobiega przedostaniu się wody do wnętrza, a otwory wrzutowe przeznaczone na dany odpad są odpowiedniego kształtu. Tuba do zużytych żarówek wypełniona jest specjalnym materiałem zapobiegającym ich potłuczeniu.

Warto pamiętać, że podobny punkt w połowie października stanął przy Centrum Handlowym “Dorado” w Kurzej Górze. Koszt postawienia jednego takiego punktu to około 18 tys. zł. Jak dodaje, z doświadczenia wynika, że mieszkańcy gmin, w których takie punkty się znajdują, chętnie z nich korzystają. Dodatkowo zwiększa to poziom recyklingu w gminie.