Close

13 czerwca 2018

Powstaną strefy kibica w Śmiglu i Czempiniu!

W czwartek, 14 czerwca, w Rosji rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Samorządy Czempinia i Śmigla przygotowały dla mieszkańców niespodziankę – strefy kibica, w których wspólnie będzie można przeżywać emocje związane z rozgrywkami.

W Czempiniu mecze wyświetlane będą na telebimie o powierzchni ponad 10 metrów kwadratowych na targowisku “Mój Rynek”. Kibice będą mogli skorzystać tam ze strefy gastronomicznej, a planowane są też dodatkowe atrakcje. Strefa kibica w Czempiniu ruszy w dniu, kiedy rozpoczną się sportowe zmagania najlepszych reprezentacji, czyli 14 czerwca i będzie działała do 15 lipca. – Chcielibyśmy, żeby było to miejsce, które można bezpłatnie odwiedzać z całą rodziną. To niezwykle ważny społeczny aspekt całego przedsięwzięcia. Atuty placu targowego przeważyły nad innymi lokalizacjami, jest to miejsce wyposażone w niezbędną infrastrukturę, ogrodzone, monitorowane a co za tym idzie, bezpieczne – podkreśla Andrzej Socha, Zastępca Burmistrza Gminy Czempiń.

Strefa kibica powstanie także w Śmiglu i działać będzie od 19 czerwca w amfiteatrze przy śmigielskim Centrum Kultury. Będzie można obejrzeć tam mecze polskiej reprezentacji: 19 czerwca z Senegalem, 24 czerwca z Kolumbią i 28 czerwca z Japonią.

Photo by PolandMFA on Foter.com / CC BY-ND