Turniej o Puchar Braci Jureckich [ZDJĘCIA]

Turniej o Puchar Braci Jureckich [ZDJĘCIA]

W niedzielę odbył się “X Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Braci Jureckich”. Wzięło w nim udział 6 drużyn, a młodych piłkarzy ręcznych dopingował Bartosz Jurecki.

Emocji na parkiecie nie brakowało, a młodzi szczypiorniści dawali z siebie wszystko. Najlepiej zaprezentowała się jednak drużyna “Tęczy” Kościan. Kościaniacy po fazie grupowej pokazali klasę, pokonując w półfinale UKS “Spartanie” Jerka 21:8, a w finale KPR “Wolsztyniak” Wolsztyn 17:11. – Podobnie jak w trakcie sezonu musieliśmy się trochę rozegrać, a końcówka była już naprawdę dobra, tak i w tym turnieju z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej. wygrana to zasługa dobrej gry zespołowej i gry z głową  – tłumaczył trener kościaniaków, Tomasz Frąckowiak. Drugie miejsce zajęli szczypiorniści z Wolsztyna, a trzecie zawodnicy z Jerki, którzy w ostatnim meczu pokonali SSRiR “Start” Konin.

Podczas turnieju młodych szczypiornistów dopingował Bartosz Jurecki. Jak mówił, cieszy go, że dzieci zamiast siedzieć w domu przed komputerami, czy telefonami, wolą aktywnie spędzać czas. – Jeśli będą dużo i ciężko trenować, to mają szansę zostać bardzo dobrymi zawodnikami – podkreśla.

Piotr Pewiński

Related Posts