Close

14 maja 2018

Zderzenie busów w okolicy Piotrowa [ZDJĘCIA]

Do groźnego wypadku doszło w poniedziałkowy poranek na drodze krajowej nr 5. Zderzyły się dwa busy, a ich kierowcy zostali zabrani do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 5.00 za Piotrowem Pierwszym, na granicy powiatów kościańskiego i poznańskiego. Z nieznanych przyczyn czołowo zderzyły się tam dwa busy. Po dotarciu na miejsce służb ratowniczych okazało się, że jeden kierowca jest zakleszczony w samochodzie, a drugi znajduje się na poboczu. Strażacy udzielili pomocy poszkodowanemu, a zakleszczonego kierowcę wydobyli z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego, który przybył już na miejsce. Obaj kierowcy zostali przetransportowani do szpitala. – Na razie nie mamy informacji o stanie poszkodowanych. Wiemy, że byli przytomni – mówi podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego KMP w Poznaniu.

Następnie przystąpiono do zabezpieczania pojazdów, ponieważ jeden z nich stał niebezpiecznie przechylony i istniała obawa, że zsunie się ze skarpy. Na miejscu działały KP PSP w Kościanie, ochotnicy z Czempinia i Głuchowa, ratownicy medyczni, a także poznańska policja. – Ruch na drodze odbywał się wahadłowo – informuje. Utrudnienia na drodze trwały około 3 godzin.

Zdjęcia: OSP Czempiń