Kolizyjny dzień na “piątce”

Kolizyjny dzień na “piątce”

Do czterech kolizji doszło dziś na drodze krajowej nr 5. Jedna miała miejsce na obwodnicy Kościana, jedna na obwodnicy Śmigla, a dwie w okolicy Wydorowa. Warto zachować ostrożność!

Pechowy dzień na “piątce” rozpoczął się około 9.00, kiedy w okolicy Wydorowa doszło do zderzenia 3 pojazdów. Na drodze stworzył się wtedy korek spowodowany remontami. Kierowcy samochodu osobowego oraz dostawczego zatrzymali się w nim, jednak kierujący ciągnikiem siodłowym nie zdążył wyhamować, przez co uderzył w tył dostawczego fiata, który przemieścił się i uderzył z kolei w tył osobowego mercedesa. Nikomu nic się nie stało.

Po godzinie 15.00 na pechowym skrzyżowaniu ul. Wielichowskiej i drogi krajowej nr 5 doszło do kolizji dwóch osobówek. Kierujący samochodem renault zatrzymał się przed przejściem, by przepuścić pieszych, ale niestety jadący za nim kierowca volkswagena nie zachował należytej odległości i nie zdążył wyhamować, przez co najechał na tył renault. 

Do kolejnej kolizji na drodze krajowej nr 5 doszło około 17.00 na obwodnicy Śmigla. Zderzyły się volkswagen i ford. Sprawczynią zdarzenia była 19-latka, która nie ustąpiła pierwszeństwa wyjeżdżając od strony Nietążkowa i doprowadziła do zderzenia z jadącym w kierunku Leszna volkswagenem. Kobieta trafiła na badania do szpitala.
 
Niecałą godzinę później doszło do kolejnej kolizji w okolicy Wydorowa. Tym razem zderzyły się dwie skody jadące w stronę Leszna. W tym przypadku także nikomu nic się nie stało.
 
Zdjęcie nadesłane od czytelnika/KPP Kościan

Piotr Pewiński

Related Posts