Close

29 kwietnia 2018

Około 1800 zawodników na Turniej Tańca Nowoczesnego [ZDJĘCIA]

W weekend w Kościanie odbywał się II Turniej Tańca Nowoczesnego w Kościanie. Na parkiecie zaprezentowało się, według organizatorów, około 1800 zawodników z całej Polski.

Pierwszego dnia turnieju, w sobotę, odbywała się rywalizacji tańcu nowoczesnym (hip-hop, break dance, street dance itp.). Z kolei w niedzielę odbywały się zmagania w tańcu współczesnym i innych formach tanecznych. – Przez dwa dni przewinęło się około 1800 zawodników. Największym zainteresowaniem cieszyły się pierwszego dnia solówki i duety w hip-hopie – wyjaśnia organizator imprezy, Roman Wojdowski ze Szkoły Tańca Poezja. Jak zaznacza, w tym roku na zawody przyjechało wiele nowych zespołów, co cieszy, bo oznacza, że Kościan rośnie w siłę na tanecznej mapie Polski.

Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze lokalne grupy taneczne, zwłaszcza działająca przy Kościańskim Ośrodku Kultury “Bubble beat”, która w wielu kategoriach zajmowała najwyższe pozycje. Zwyciężyła między innymi Wiktoria Kuciak w kategorii hip-hop solo. W finale zmierzyła się z Julią Naskręt, również z “Bubble beat”. Oprócz tego Wiktoria wraz z siostrą wygrały w kategorii hip-hopowych duetów, gdzie z kolei drugi stopień podium przypadł Marcelinie Stachowiak i Nikoli Gapik. Zespół zwyciężał oprócz tego w miniformacjach i formacjach tanecznych. O źródło sukcesów zapytaliśmy trenerkę grupy, Sandrę Klich. – Przede wszystkim ciężka praca – wyjaśnia, ale zaznacza jednocześnie, że praca ta oparta jest na zabawie. – Dzieci nie można przymuszać do niczego, dlatego staram się, by przede wszystkim chciały – dodaje pani Sandra.

Zdjęcia i filmiki z turnieju poniżej:
ZDJĘCIA cz. 1
ZDJĘCIA cz. 2