Dni Kościana 2018 – znamy program

Dni Kościana 2018 – znamy program

Poparzeni Kawą Trzy, Krzysztof Hanke, Rudi Schuberth, Rafał Bryndal i Kabaret Kałamasz wystąpią na tegorocznych Dniach Kościana. Impreza odbędzie się w ostatni weekend maja.

W tym roku organizacja Dni Kościana jest nieco utrudniona, ponieważ trwa rozbudowa Kościańskiego Ośrodka Kultury, przez co nie może w jego okolicy odbyć się część imprez. – Wydawało się, że już wypracowaliśmy formułę tej imprezy, wszystko odbywało się blisko siebie, co się sprawdziło, jednak niestety z powodu rozbudowy jest to niemożliwe – mówi dyrektor KOK, Janusz Dodot. Dlatego też większość imprez odbędzie się na Rynku. Nie zabraknie biesiady, którą kościaniacy bardzo polubili, a także strefy dziecka, która najprawdopodobniej ulokowana zostanie przy Szkole Podstawowej nr 1.

Dni Kościana 2018 rozpoczną się w piątek, 25 maja. Tego dnia o godz. 20.00 na Rynku wystąpi Kwaśnica Bavarian Show, a potem aktor, satyryk i kabareciarz, lider kabaretu Rak, znany wszystkim jako “Bercik” Krzysztof Hanke. Po nim pojawią się na scenie zespoły: Black Biceps z Litwy i Sezam.

W sobotę, 26 maja, na scenie zaprezentują się tradycyjnie lokalni artyści oraz z dzieci i młodzież z kościańskich szkół i przedszkoli. Prezentacje rozpoczną się w samo południe i potrwają do 19.00. O godz. 20.00 biesiadnikom przygrywać będzie nasz lokalny zespół Baster, po którym zabawiać publiczność będzie Rudi Schuberth. Dzień zakończy się występami zespołów Spontan i Hot Way.

Niedzielne popołudnie to tradycyjne koncerty naszych orkiestr dętych: TON oraz OSP Kościan. Pojawią się też kościańskie mażoretki, a o godz. 18.00 przyjdzie czas na kabaret Kałamasz. Potem czekać nas będzie dwugodzinna przerwa i wreszcie przyjdzie czas na gwiazdę tych Dni Kościana, zespół Poparzeni Kawą Trzy, czyli polski zespół pop-rockowy oraz ska założony w 2005 roku, złożony przede wszystkim z dziennikarzy Radia Zet i RMF FM. Muzyka zespołu jest mieszaniną wielu stylów muzycznych takich jak rock, punk, ska. W zespole zobaczyć można między innymi Wojciecha Jagielskiego oraz Jacka Kreta. Dodatkowo wystąpi konferansjer: Rafał Bryndal – autor wszystkich polskojęzycznych tekstów zespołu.

Podczas Dni Kościana 2018 nie zabraknie też innych atrakcji, o czym zapewne dowiemy się wkrótce.

Piotr Pewiński

Related Posts