Close

29 listopada 2017

Mógł przejechać pieszego na oczach funkcjonariuszy!

Do niecodziennego zdarzenia doszło w w poniedziałek, 27 listopada. Kierowca ominął radiowóz, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, żeby przepuścić osobę przechodzącą przez jezdnię i mógł ją potrącić.

W poniedziałek na terenie Kościana, policjant ze strażnikiem miejskim pełnili wspólną służbę oznakowanym pojazdem Straży Miejskiej w ramach działań na rzecz niechronionych uczestników ruchu drogowego. – Mundurowi zatrzymali się przed przejściem dla pieszych na Al. Kościuszki, żeby przepuścić osobę przechodzącą na drugą stronę ulicy. Gdy osoba przechodziła przez przejście, drugim pasem przemknęło renault, prowadzone przez mieszkańca gminy Kościan – relacjonuje Radosław Nowak, oficer prasowy KPP w Kościanie. Na szczęście osoba przechodząca cała i zdrowa dotarła na druga stronę ulicy, choć do potrącenia niewiele brakowało.

Mundurowali udali się za sprawcą wykroczenia. Jak się okazało po zatrzymaniu, mężczyzna, który nie przepuścił pieszego nie posiadał również uprawnień do kierowania samochodem. Jego budżet został uszczuplony mandatami o łącznej wysokości 850 zł za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Tego dnia, w ramach działań na rzecz niechronionych uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze ukarali 22 kierujących pojazdami oraz 10 pieszych za wykroczenia w ruchu drogowym.